Źle dobrana fryzura, ale także zniszczone czy przesuszone włosy, mogą uwydatnić wszelkie niedoskonałości twarzy i kształtu głowy. Co my – kobiety, możemy zrobić, by nasze kosmyki wyglądały dobrze w każdej sytuacji?

Na samym początku warto spojrzeć na sprawę od wewnętrznej strony i zadbać o właściwą dietę. To co jemy ma spory wpływ na stan i wygląd naszych włosów. Ciekawostką może być fakt, że na ich podstawie można stwierdzić, jakie toksyny zawiera nasz organizm. Toksyny są trutką dla naszego ciała i sprawiają, że włosy nabierają niezdrowego wyglądu – zaczynają wypadać, stają się matowe i łamliwe. By uniknąć włosowej katastrofy, z diety należałoby wykluczyć fastfoody, osłabiające głodówki oraz używki (kawa, alkohol czy papierosy).

zdrowe włosyZdrowe włosy: po pierwsze – witaminy!

Co zatem jeść, by włosy stały się mocniejsze i bardziej błyszczące? Witaminy! Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na produkty zawierające witaminę A, ponieważ to ona w dużym stopniu odpowiada za regenerację większości tkanek oraz komórek organizmu. Znaleźć ją można w produktach pochodzenia zwierzęcego, czyli w jajach, mięsie, mleku oraz tłuszczu. Prócz tego, jej źródłem są także warzywa zielonolistne oraz pomidory, papryka i marchew. Niedobór witamin z grupy B doprowadzi do zahamowania wzrostu oraz wypadania włosów. By tego uniknąć, należy swoją dietę wzbogacić o produkty bogate właśnie w te witaminy, czyli groch, jaja jęczmień czy ziarna słonecznika. Witamina C zapewni sprężystość włosów, ponieważ jest odpowiedzialna za ich poprawny skład chemiczny. Dodatkowo, jest niezbędnym składnikiem biorącym udział w produkcji budulca łodygi włosa. Znaleźć ją można prawie wszędzie, jednak największą ilość tej witaminy można znaleźć w kiwi, cytrusach i… natce pietruszki.

Zdrowe włosy dzięki olejowaniu

O stan włosów można zadbać również od zewnętrznej strony. Jak? Inspiracji w tej kwestii należy szukać w Indiach, ponieważ prawdopodobnie to tam po raz pierwszy praktykowano olejowanie włosów. Jest to prosty zabieg, który stosuje się raz w tygodniu i polega na rozprowadzaniu oleju na skórze głowy oraz włosy. Sposobów na zabieg jest wiele, jednak większość kobiet decyduje się na olejowanie tuż przed zwykłym myciem. Wśród najbardziej znanych olejów można znaleźć olej rycynowy, którego główną właściwością jest powstrzymywanie przed wypadaniem i rozdwajaniem końcówek. Drugim, jeśli chodzi o popularność, jest olej kokosowy, który bardzo dobrze nawilża i odbudowuje strukturę włosa. Rodzajów olejów jest mnóstwo, więc by znaleźć ten właściwy, najlepiej jest je testować samemu.

Właściwa higiena = zdrowe włosy!

Innym sposobem, który od zewnętrznej strony jest w stanie pomóc uzyskać zdrowe włosy jest stosowanie odpowiedniego szamponu oraz odżywki. Producenci coraz bardziej starają się wychodzić naprzeciw potrzebom konsumentek i wytwarzają produkty, które w swoim składzie zawierają różne olejki. Takie rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy rzeczywiście nie mają czasu na tradycyjne olejowanie.
Aby osiągnąć oczekiwany stan włosów, należy stale wykonywać konkretne czynności. Tylko sumienność jest w stanie przynieść wymarzony skutek. Powodzenia!

Podziel się

Skomentuj