Jak być szczęśliwym?

Bycie szczęśliwym to pojęcie bardzo względne. Nie każdego bowiem uszczęśliwia i sprawia radość ta sama czynność czy konkretne wydarzenie. Istnieje wiele elementów, które wpływają na wytwarzanie się endorfiny w organiźmie człowieka – odpowiedzialnej właśnie za tak bardzo pożądane szczęście.

Jak być szczęśliwym: aktywni poszukiwacze

Dla niektórych szczęście jest pojęciem bardzo względnym i uzależnionym od konkretnych zdarzeń. Przykładem mogą być sportowcy czy też ludzie dbający o swoją sylwetkę. Dla nich poziom endorfiny wytwarza się już przy wykonywaniu zwykłych ćwiczeń na siłowni. W momencie kiedy dbają o swoje ciało, wykonują plan treningowy i zauważają jego efekty, są w stanie cieszyć się z tego faktu – są po prostu szczęśliwi. Spędzanie czasu na siłowni, sprawdzanie własnych limitów oraz podnoszenie sobie poprzeczki wyżej, a następnie dążenie do jej przekroczenia jest elementem, który wpływa na szczęście tych ludzi.

jak być szczęśliwym Szczęście w prostocie

Kolejna grupa ludzi to Ci, którzy odczuwają szczęście już w najprostszych i wydawałoby się najbardziej podstawowych czynnościach. Dla ciężko pracującego człowieka, który całymi dniami przesiaduje w miejscu pracy od rana do popołudnia, a następnie musi jeszcze dokończyć np. remont w domu czy przebyć długą drogę powrotną, nie ma nic lepszego niż porządny, wolny dzień, podczas którego może się po prostu… wyspać. Drobna przyjemność dla większości z nas, może okazać się źródłem dużego szczęścia dla kogoś innego. Najbardziej doceniają to na pewno Ci, którzy bardzo dużo czasu spędzają w delegacjach – spanie w hotelach czy motelach może okazać się bardzo męczące, a po powrocie nie ma nic lepszego niż sen w swoim własnym łóżku.

Szczęśliwy rozwój

Bycie szczęśliwym zależy od każdego człowieka z osobna – jedna, niepozorna czynność będzie komuś sprawiała przyjemność. Dla niektórych ciągłe doskonalenie własnej osoby może okazać się koniecznością potrzebną do radzenia sobie w życiu codziennym. Część ludzi jednak może odczuwać przyjemność czerpaną z uczestnictwa w szkoleniach i kursach. Doskonalenie w wybranej dziedzinie, podnoszenie własnych kwalifikacji, zdobywanie coraz szerszej wiedzy – wszystkie ten czynniki mogą wpływać na szczęście życiowe.

Szczęście do pasji

Duża część ludzi odczuwa również szczęście w momencie kiedy zostają sam na sam ze swoją pasją. Warto spróbować tej ścieżki. Każdy lubi robić zupełnie co innego – ważne aby indywidualnie realizować się w swojej, wyjątkowej pasji. Jedni odczuwają szczęście podczas prostej gry w szachy, inni podczas jazdy na snowboardzie gdzie uczą się nowych tricków, jeszcze inni realizują się w zbieraniu znaczków czy monet.

Bycie szczęśliwym to tak naprawę bardzo szerokie pojęcie, każdy z nas musi osobiście sprawdzić i odpowiedzieć sobie na pytanie co sprawia mu radość, co przynosi szczęście, co powoduje, że na twarzy pojawia się uśmiech. To naprawdę bardzo proste, wystarczy jedynie znaleźć to coś, co sprawia nam radość i to robić, niezależnie od zdania innych, by zrozumieć i poczuć, jak być szczęśliwym!

Podziel się

Skomentuj