Jedną z nowości wśród licznych dostępnych na rynku zabiegów kosmetycznych jest masaż muszlami Lava Shells. Na czym polega? Wyjaśniamy.

Czym są muszle Lava Shells?

Lava Shells to muszle małż Tiger Clam o naturalnym, lekko różowym kolorze. Pochodzą z Filipin, gdzie są ręcznie zbierane u wybrzeży Oceanu Spokojnego. Przechodzą staranną selekcję pod kątem rozmiaru, wytrzymałości i kształtu, a następnie poddawane zabiegom piaskowania, szlifowania i polerowania. Czynności te nie tylko sprawiają, że muszle stają się wyjątkowo gładkie i połyskujące, ale też pozwalają zachować bezpieczeństwo i higienę w zastosowaniu kosmetycznym.

lava-shells-mWłaściwości muszli Lava

Muszle mają właściwości samorozgrzewające. Użyte do masażu, utrzymują ciepło ponad godzinę. Uczucie ciepła szczególnie intensywnie odczuwane jest przez pierwsze 30 minut zabiegu. Następnie, w wyniku kontaktu z ciałem, muszle powoli się ochładzają. Wystarczy jednak odłożyć muszle na chwilę, a znów staną się gorące. Gdy zbytnio się nagrzeją, należy włożyć je na kilkanaście sekund do letniej wody, a ich temperatura znów stanie się odpowiednia. Trzeba zaznaczyć, że niemożliwe jest poparzenie klienta muszlami Lava Shells, a ciepło wydzielane przez te naturalne narzędzia masażu jest bardzo przyjemne.

Do zabiegu stosuje się dwie muszle Lava Shells. Do środka skorupki, poprzez specjalny otwór, wprowadzany jest aktywator (np. krystalicznie czysta woda, sól, olejki esencjonalne) oraz całkowicie biodegradowalny żel, będący mieszanką naturalnych minerałów i suszonych alg morskich. Dodatkowo olejki eteryczne sprawiają, że masaż staje się jeszcze przyjemniejszym doznaniem.

Podczas masażu uwalniany jest węglan wapnia, który szybko zostaje wchłonięty przez skórę. Wygładza ją i wspiera proces odnowy komórkowej, przywracając zdrowy i młody wygląd. Po zabiegu skóra jest też lepiej nawilżona.

Popularność Lava Shells

Muszle, które przez stulecia były zbierana przez wyspiarzy w celu zdobycia ich cennej zawartości, znalazły doskonałe zastosowanie. Masaż muszlami ma charakter relaksacyjny, redukuje napięcie mięśni i zmysłów, eliminuję odczucie bólu. Może być wykonywany na ciele i na twarzy. Coraz więcej gabinetów i salonów spa ma tę propozycję w swojej ofercie. To kolejny z wielu sposobów zagospodarowania wartościowego produktu uważanego dotychczas za odpadek. Ekologiczne aspekty zabiegu sprawiają, że jego popularność wciąż rośnie. Co ciekawe, w zależności od użytego żelu, muszle mogą mieć także właściwości chłodzące, a to czyni je idealnym zabiegiem na lato.

Podziel się

Skomentuj