To nie pierwszy album Michaela Jacksona, jaki zostanie wydany po jego śmierci. Album „Xscape” trafi do sprzedaży 13 maja 2014 roku.

Na płycie znajduje się 8 utworów, które nigdy nie były publikowane. W wersji deluxe fani będą mogli posłuchać źródłowych nagrań artysty bez żadnej obróbki. Krążek ukaże się nakładem wytwórni Epic Records przy współpracy z Estate of Michael Jackson – firmą zarządzającą aktualnie dorobkiem artysty.

Producentem wykonawczym jest L.A. Reid, który po przesłuchaniu nieopublikowanych materiałów Jacksona sprzed lat, nakreślił listę utworów znajdujących się finalnie na krążku. Kawałki zaaranżowano tak, by nadać im bardziej współczesne brzmienie, nie tracąc jednak charakterystycznego stylu artysty.

Współczesna muzyka oraz sztuka wyglądałaby i brzmiałaby zupełnie inaczej, gdyby nie rewolucyjny wkład Michaela Jacksona. – twierdzi  L.A. Reid. – Michael pozostawił nagrania muzyczne, które z dumą prezentujemy jako wizje producentów, z którymi Michael albo bezpośrednio pracował, albo wyrażał chęć współpracy. Jesteśmy bardzo dumni, że przedstawiamy światu tę muzykę.

Również nazwa płyty nawiązuje do praktyk Jacksona. Król Popu wybierał jednowyrazowy tytuł piosenki, który stawał się jednocześnie tytułem całego krążka. Przykładem może być album „Thriller”.

W związku z premierą płyty, Epic oraz Sony Music organizują globalną akcję „One Sony”, które ma za zadanie pozyskanie jak największej liczby odbiorców. – Michael od dawna był skarbem całej rodziny Sony. Od momentu ukazania się „Off The Wall” w 1979r., wszystkie nagrania Michaela ukazywały się nakładem Sony Music Entertainment. Jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani, że współpracujemy jako “One Sony”, aby uczcić dziedzictwo Michaela oraz, że dzięki serii inicjatyw związanych z naszymi produktami i usługami, będziemy mogli dostarczyć wyjątkowych przeżyć jego fanom – mówi Kazuo Hirai, Prezes Sony Corporation.

Podziel się

Skomentuj