Jak co roku, salony przedstawiają swoje propozycje na zbliżający się sezon. Czego możemy się spodziewać wiosną i latem 2014 roku? Zdradzamy trendy fryzjerskie!

Dobrą wiadomością dla wszystkich fanek popularnego boba będzie fakt, że fryzura nadal pozostaje na topie. To łatwe w utrzymaniu cięcie pasuje do kobiet w każdym wieku, o różnych kształtach twarzy. Oprócz niego, na rynku usług fryzjerskich rysuje się także kilka nowych trendów.

Gender wkracza na salony

Nowa kolekcja marki artègo nawiązuje do zmieniających się ról społecznych kobiet i mężczyzn, wykraczając tym samym poza utarte schematy. Motywem przewodnim jest styl unisex. Te same cięcia mogą równie dobrze wyglądać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Marka skupia się więc na podobieństwach, przeciwstawiając się tradycyjnie pojmowanej kobiecości i męskości.

W stronę światła

Motywem przewodnim nowej kolekcji Jean Louis David jest światło. „DayLight” to świetliste kolory, łagodne cięcia, spójność i lekkość ruchu. Główną rolę w kolekcji odgrywają subtelne i kontrastujące techniki koloryzacji, takie jak ArcticLight, SplasLight oraz FrontLight.

fryzury-srednie-2

Jean Louis David, kolekcja „DayLight”, fot. Jlouisdavid.pl

Największa w Polsce sieć fryzjerska Trendy Hair Fasion, w kolekcji „Pure Crystal” powraca do trendu zdrowych i lśniących włosów, który pojawił się w zeszłym roku na większości wybiegów modowych. Cięcia mają być bardzo kobiece, precyzyjnie skomponowane. Najgorętszym kolorem jest tu biały blond, a fryzury przybierają ostre kształty, przywodzące na myśl rzeźbę. Krótkie włosy nabiorą nowego charakteru poprzez zastosowanie modnej od kilku sezonów techniki ombre. Prócz tego marka proponuje połączenie klasycznej czerni z czerwienią. Efekt – to wrażenie większej objętości włosów, a także ciekawa gra światła i refleksów.

Retro zawsze w modzie

Fanki klasyki z pewnością przekona do siebie propozycja Akademii B&K. Kolekcja „What?!” to sentymentalny powrót do lat 60. i geometryzacja fryzury. Hitem kolekcji jest krótki bob, który króluje na wybiegach w tym roku. Fryzura skrócona jednolicie po bokach nabiera nowego charakteru. Nowością są też wariacje na temat grzywki – ma być dynamiczna lub zalotnie wykręcona ku górze. Odcienie blond, perły i piasku łagodzą zamierzony nieład formy boba.

Równie dużą popularnością w wielu salonach cieszy się długa grzywka. Fryzura ma charakteryzować się owalną linią strzyżeń, zaokrągleniami na końcach i mieć smakowity kolor brązu mlecznej czekolady.

Także marka Intercoiffure Mondial nawiązuje do trendów retro i świetlistego blasku.  Seria „Lustrous Romance” z kolekcji „Illumination 2014” daje efekt poświaty i aury blasku wokół głowy. Inspiracją są lata 40. i kolekcja  „New Look“ Diora z 1947 roku. Upięcia w rozmiarze XL, perfekcyjne loki i  wysadzane diamentami spinki do włosów mają być atrybutami współczesnej diwy. Najmodniejsza jest miedź w stylu Rity Hayworth oraz głęboka czerń włosów Avy Gardner. Liczą się przede wszystkim doskonałość i kobiecość.

Trendy dla każdego

Proste włosy ustępują w tym roku falom, a długie fryzury – krótkim. Styliści proponują jednak modne rozwiązania dla każdej długości włosów. Szeroka jest też rozpiętość barw modnych w 2014 roku. Różne odcienie blondu, brązu, miedź, karmel i klasyczna czerń, pozwalają dostosować fryzurę i jej kolor do każdego typu urody.

Podziel się

Skomentuj